1. urodziny Produktywnie

Dużo czasu poświęciłem ostatnio na pracę nad nowym poradnikiem i zupełnie nie zauważyłem, że Produktywnie istnieje już ponad rok. Zorientowałem się dopiero dzisiaj, gdy przeglądałem statystyki.

Historia

Ustalenie dokładnej daty powstania jest trochę skomplikowane. Gdy zdecydowałem się na uruchomienie serwisu o tematyce związanej z produktywnością i zarządzaniem sobą w czasie, miałem problem ze znalezieniem odpowiedniej nazwy.

Domena Produktywnie.pl była wtedy niedostępna, a ja nie mogłem wymyślić żadnej innej jednowyrazowej nazwy, która pasowałaby tematycznie.

Z drugiej strony nie chciałem czekać, aż Produktywnie.pl będzie wolna. Zdecydowałem, że zacznę pisać pod tymczasową nazwą „Akademia Efektywności”.

Pierwszy artykuł zatytułowany „10 powodów, dla których warto być efektywnym” opublikowałem dokładnie 3 listopada ubiegłego roku.

15 grudnia zwolniła się domena Produktywnie.pl. Kupiłem ją i po pokonaniu kilku problemów natury technicznej 18 grudnia uruchomiłem serwis pod tą właśnie nazwą.

Statystyki

Tego samego dnia uruchomiłem również moduł statystyk. Gdybym tego nie zrobił, to pewnie całkiem przegapiłbym urodziny Produktywnie.

Skoro już o statystykach mowa, to się pochwalę, że do dzisiaj na Produktywnie:

Biorąc pod uwagę, że za pisanie zabrałem się poważnie dopiero w lipcu, bardzo cieszy mnie ten stan rzeczy. Jest szansa, że w grudniu Produktywnie będzie miało 10 000 odwiedzin.

Dziękuję!

Dziękuję wszystkim, którzy czytają, komentują, pytają, polecają Produktywnie innym. Dzięki temu wiem, że rozwijanie Produktywnie ma sens. Lubię pomagać innym i dzielić się swoją wiedzą, ale największą radość sprawia mi świadomość, że komuś ta wiedza pomaga.

Zależy mi na tym, żeby jak najlepiej trafić w oczekiwania czytelników dlatego proszę Cię  o wypełnienie tej krótkiej anonimowej ankiety:

Wypełnij ankietę

W zamian za wypełnienie ankiety będzie niespodzianka.

Wszelkie komentarze oczywiście mile widziane.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na darmowy newsletter i poznaj m.in. 8 sposobów na więcej czasu w ciągu dnia.
 • Paweł Krefta

  Gratulacje – systematyczne prowadzenie bloga przez rok to naprawde wyczyn – sam kiedys probowalem i nie udalo sie ; )

  Powodzenia zycze : )

 • Produktywnie.pl – początkowo ta nazwa domeny mnie trochę dziwiła … no ale teraz przyzwyczaiłem się i oceniam że jak najbardziej słusznie wybrana (przechwycona :) ).

  Tak trzymać dalej :)

 • Wanda

  A mnie dało kolejne potwierdzenie, że pierwsza myśl najlepsza! Skoro domena produltywnie była zajęta, to czemu autor nie czekał aż zostanie zwolniona i dopiero nie zaczął pisać? On pisał pod inną nazwą, a potem OKAZJA sprawiła, że strona ta nazywa się”po jego myśli” – I to już jest nauczka dla nas! Nie szukamy wymówek, żeby czegoś nie zacząć ale zaczynajmy TO , a w czasie wszystko samo przyjdzie idealnie:) Jak z tą stroną:) Pozdrawiam!

 • Jakub Ujejski

  Dziękuję Wam za ciepłe słowa! Pracuję nad tym, żeby było jeszcze lepiej.

 • a_mik

  sto lat!