Copy

Testuję właśnie alternatywę dla Dropboxa (bez którego nie wyobrażam sobie już wygodnej pracy). Nazywa się Copy i działa na takiej samej zasadzie jak Dropbox w systemach Windows, OSX, Linux, iOS oraz Android.

Obecnie niewiele aplikacji integruje się z Copy, ale nie ma się co dziwić, bo serwis wystartował niedawno. Kusząca jest jednak pojemność darmowego konta, którą dają: 5GB 15GB za rejestrację + 5GB jeżeli jest to rejestracja z polecenia + 2GB za Tweeta, czyli 12GB 22GB na start. Dropbox ze swoimi 2GB na start wypada blado.

Dodatkowo za każdą osobę, która założy konto w Copy z twojego polecenia otrzymujesz kolejne 5GB (limitu osób poleconych nie ma, ale jest informacja, że promocja jest ograniczona czasowo). Jeżeli ciasno Ci na Dopboxie to wypróbuj Copy.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na darmowy newsletter i poznaj m.in. 8 sposobów na więcej czasu w ciągu dnia.
 • Michał

  A można przenieść zdjęcia z iOS, tak jak na dropboxie?

  • Nie sprawdzałem jeszcze

   • Michał

    A mógłbyś sprawdzić? Nie mogę Copy zainstalować na MacBooku, bo mam wersję systemu 10.6.8 a działa od 10.7+. Chociaż w aplikacji na iP nie widzę takiej funkcji, więc boję sie, że nie ma :( A przydałoby mi się mieć gdzie exportować zdjęcia w czasie rzeczywistym, a dropbox tylko 2GB.

    • Jest możliwość dodawania zdjęć z albumów iPhone’a, ale nie znalazłem opcji automatycznego dodawania – jak w Dropboxie

 • Mam na dropboxie 50GB nie wiem skąd i za jakie zasługi. Te 12GB na start nie robi na mnie wrażenia.

 • A nie lepszy swój hosting i np. 500GB lub więcej :)
  Programy do automatycznej synchronizacji folder ftp są,
  a niektóre urządzenia jak np. dyski NAS same mają wbudowany taki mechanizm w sobie.