Tydzień wczesnego wstawania – Podsumowanie

To już 7 dzień wyzwania „Tydzień wczesnego wstawania” czas zatem na podsumowanie.

Przez ostatni tydzień prawie 50 osób zadeklarowało podjęcie wyzwania w komentarzach na blogu. Akcję promowałem również na Facebooku i Golden Line, gdzie przestawienie się na wcześniejsze wstawanie zadeklarowało ponad 200 osób.

Przez cały tydzień wiele osób pisało o swoich poczynaniach (szczególne podziękowania za relację należą się takim osobom jak Aadek, Akai, Michał, mrowka_r, Wanda).

Przez ten tydzień napisałem kilka artykułów:

Mam nadzieję, że powyższe artykuły okazały się przydatne. Jeżeli tak, to zapisz się na newsletter, bo nie wyczerpałem tematu i pewnie jeszcze coś napisze o wczesnym wstawaniu i produktywności od samego rana.

A teraz kolej na Ciebie:

Jak wyglądał u Ciebie ten tydzień? Udało Ci się wytrwać? Zamierzasz kontynuować wczesne wstawanie?

Co sądzisz o tego typu akcjach? Może masz jakiś pomysł na następne tygodniowe wyzwanie? Napisz koniecznie w komentarzach! Dzięki!

Ciekawe spostrzeżenia na temat snu i wczesnego wstawania ma też Michał Maj w swojej książce Sen Mistrza – sekrety twórczego snu Leonarda Da Vinci. Możesz ją kupić i jednocześnie przyczynić się do rozwoju Produktywnie.pl – korzystając z odnośnika powyżej.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na darmowy newsletter i poznaj m.in. 8 sposobów na więcej czasu w ciągu dnia.
 • Iza

  :):) udało mi się wytrwać ;) hehe chociaż nie muszę wstawać wcześnie rano podjęłam to wyzwanie ;) cieszę się :) za każdym razem jak wstawałam i dziś również swój dzień rozpoczynałam delikatnych treningiem ponad 30 minut biegania i ćwiczenia w domku :):)no i czuje się świetnie ;) czekam na kolejne wyzwanie i pozdrawiam :)

 • mrowka_r

  Dziś niestety nie udało mi się wstać wcześniej, zostałam wybudzona dwa razy w ciągu nocy (raz mąż, raz koty) i zwlekłam się z łóżka dopiero o 7:50.

  Poranne wstawanie bardzo mi się spodobało, chciałabym skupić się nad dopracowaniem tego nowego nawyku. Wymaga to jednak przede wszystkim dopracowania sposobu w jaki spędzam wieczór, bez tego ani rusz.

  Autorowi gratuluję pomysłu i czekam na kolejne ciekawe propozycje :-)

 • Michał

  Przez 6 z 7 dni „tygodnia wczesnego wstawania” wstawałem 6:00, niestety dziś się nie udało i wstałem 0 9:30. Lecz dzięki temu wyzwaniu już wiem że spanie po 10 godzin dziennie jest bezsensu, i że 6 godzin w zupełności wystarcza. Wstawanie o 6 kontynuuję. Pozdrawiam wszystkich uczestników tego ciekawego wyzwania.

 • Aadek

  5 razy wstałam o czasie, 2 razy godzinę później (w tym dzisiaj, tak na koniec :( ). Jestem zadowolona. Nawet rozważam przedłużenie akcji, ale najpierw zrobię sobie dzień przerwy. Wiem, że nie powinnam, ale nie jestem w stanie odmówić sobie tej przyjemności ;)
  Dziękuję wszystkim za „wspólne” wstawanie i komentarze pod artykułami, które bardzo mnie motywowały.

 • To tak w skrócie – pomimo różnych perypetii udało mi się wytrwać i planuję ciągnąć to dalej, za jakiś czas może nawet przesunę godzinę budzika jeszcze wcześniej ;)

  Jakieś tygodniowe wyzwanie? Tak patrząc po sobie, z czym ostatnio walczę, może codzienne ćwiczenia? Nie mówię oczywiście o siłowni, coś drobnego :)

 • Jakub

  Witam,
  jak już pisałem w komentarzu pod pierwszym artykułem wyzwania, zacząłem później, niż inni – tydzień temu – i wychodzi na to, że właśnie skończyłem.

  Zaliczyłem 6 z 7 dni, bo jednego dnia zepsułem budzik, a było już za późno na szukanie innego, więc wstałem ciut później. W pozostałe dni wstawałem punkt szósta.

  Największym problemem było dla mnie nie samo wstawanie, ale kładzenie się spać o określonej godzinie. Żeby spać przez 8 godzin powinienem kłaść się o 21.30 (30 min. na wyciszenie i zaśnięcie), co oznacza, że do 9.00 muszę zakończyć wszystkie działania (30 min. na wieczorny rytuał: prysznic, przygotowanie rzeczy na rano itd.).

  Zwykle wychodziło na to, że o 21.00 dzwonił budzik, że trzeba iść spać, o 21.40 wyłączałem kompa i kładłem się w końcu ok 22.40. Muszę nad tym popracować.

  Chciałem wstawać o 5.30, ale teraz zamierzam kontynuować wstawanie o 6.00, z powodu ograniczających mnie domowników.

  Cele na najbliższą przyszłość to wypracować nawyk wstawania i rytuał poranny oraz przyzwyczaić się do wczesnego kładzenia się spać.

  Kolejne tygodniowe wyzwanie? Jak najbardziej! Ja się ostatnio wprawiam w codziennym znajdowaniu czasu na czytanie książki – minimum pół godziny.

  • Jakub Ujejski

   Gratuluję realizacji wyzwania i życzę wytrwałości w dalszym wyrabianiu tego nawyku.

 • Ja zaczynam przygodę z wczesnym wstawaniem.

  przeczytałem sposoby z tej strony, oraz innych, wybrałem te które mi pasują i odpowiadają, zacząłem wdrażać. mam nadzieje ze również po tygodniu zrobię swoje podsumowanie.

  Pozdrowienia dla wszystkich, którzy chcą, albo już wcześniej wstają :)