Neil Fiore o odwlekaniu

Ludzie nie odkładają działania tylko dlatego, że są przekorni lub działają irracjonalnie. Postępują w taki sposób, ponieważ ma to sens, biorąc pod uwagę to, jak bardzo są podatni na krytycyzm, porażki i wpływ swojego perfekcjonizmu.

– dr Neil Fiore

Neil Fiore jako pierwszy zwrócił moją uwagę na to, że prokrastynacja nie wynika z lenistwa czy lekceważącego stosunku do naszych obowiązków. Prokrastynacja to mechanizm umożliwiający radzenie sobie z niepokojem, który odczuwamy przed podjęciem ważnej decyzji, rozpoczęciem lub dokończeniem ważnego projektu. Żeby poradzić sobie z odwlekaniem trzeba się skupić na tym co wywołuje wspomniany niepokój, a nie na zmuszaniu się do pracy.

Jeżeli ten temat dotyczy także Ciebie, to z czystym sumieniem polecam Ci lekturę „Nawyk Samodyscypliny. Zaprogramuj wewnętrznego stróża.”

[Aktualizacja] Ebook „Nawyk samodyscypliny” jest dzisiaj (21.02) w promocyjnej cenie 9,90zł.

PS. Powyższy link to tzw. link partnerski. Oznacza to, że jeśli kupisz książkę to ja zarobię na tym drobną prowizję. Ciebie to nic nie kosztuje, a mi pomoże utrzymać Produktywnie.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na darmowy newsletter i poznaj m.in. 8 sposobów na więcej czasu w ciągu dnia.

1 komentarz to Neil Fiore o odwlekaniu

  1. Polecam tą książkę. Otwiera oczy na zrozumienie machanizmów jakie rządzą odkładaniem na później.

    W wielu sytuacjach pozwala wyłapać działanie według opisanego w książce schematu zachowania i pokierować go na inny tor z lepszym efektem.

Dodaj komentarz

Text formatting is available via select HTML.

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.