Wykorzystaj zadrukowane jednostronnie kartki do robienia notatek

Dziś chciałbym się z Tobą podzielić prostym i efektywnym rozwiązaniem. Gdy miałem pierwszy kontakt z GTD, to przeraziła mnie ilość papieru potrzebna do korzystania z tego systemu. Osobna kartka dla każdego pomysłu, każdej sprawy do zrealizowania. Jakby tego było mało, to jeszcze każdy tekst do przejrzenia/przeczytania dobrze jest wydrukować, żeby mieć go pod ręką gdy akurat pojawi się jakaś luka czasowa (czekanie w kolejce, podróż pociągiem, itp).
Stosując się do tych zaleceń zauważyłem, że ryza papieru znika bardzo szybko…

Rozwiązanie

Zbierasz w jednym miejscu wszystkie zbędne kartki A4 zadrukowane bądź zapisane jednostronnie. Część z nich (powiedzmy 20-30 sztuk) tniesz na mniejsze kawałki. U mnie sprawdza się format A6, czyli czyli kartka A4 przecięta na pół i jeszcze raz na pół.

Wykorzystanie

Większe arkusze wykorzystuję do notowania informacji o projektach, albo tworzenia grafów czy map myśli. Czasem zadrukowuję je z drugiej strony, gdy nie chce mi się czytać tekstu z monitora.
Mniejsze karteczki świetnie się nadają na odręczne notatki tworzone przy komputerze lub w trakcie rozmowy telefonicznej. Ja trzymam je na biurku, ale równie dobrze możesz je mieć w różnych miejscach w domu.

Takie rozwiązanie pozwoliło mi zaoszczędzić papier bez ograniczania własnej produktywności.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na darmowy newsletter i poznaj m.in. 8 sposobów na więcej czasu w ciągu dnia.