Czy szybciej znaczy produktywniej?

Bycie blogerem, pisarzem, studentem, czy też zajmowanie się jakąkolwiek inną pracą opartą na wiedzy wymaga czytania. Ilość informacji z jakimi dobrze byłoby się zapoznać jest ogromna, więc tak sobie ostatnio myślałem o tym, żeby zapisać się na szkolenie z szybkiego czytania.

Moje rozumowanie było proste: im szybciej będę w stanie czytać, tym szybciej zapoznam się z informacjami, których poszukuję i w konsekwencji zrealizuję więcej w krótszym czasie. Będę bardziej produktywny.

I wszystko byłoby super gdyby nie jeden artykuł, na który się ostatnio natknąłem. Jego autor pisze „Uważam, że powinieneś czytać wolniej i koncentrować się na wolniejszej realizacji zadań. To zwiększa twoją efektywność, co jest inną definicją produktywności niż robienie rzeczy szybciej.”

Co Ty o tym sądzisz?

Ciekaw jestem jakie jest twoje zdanie na ten temat. Podziel się swoją opinią w komentarzach poniżej.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na darmowy newsletter i poznaj m.in. 8 sposobów na więcej czasu w ciągu dnia.

komentarze 4 to Czy szybciej znaczy produktywniej?

  1. Pomieszaj jeszcze z tą efektywnością i produktywności słowo odpowiedzialność.

    I zastanów się czy czytając daną rzecz czujesz sie odpowiedzialny przed sobą za zrozumienie tresci czy też nie?

  2. dla mnie szybciej nie znaczy lepiej :) bo w tym cały urok żeby smakować każda chwile:) dlatego ja kocham czytać dokładnie, ale myślę troszkę zwiększyć szybkość nie zaszkodzi:) bo to też pomaga w koncentracji:)

  3. Moim zdaniem to nie prawda. Czasami jest tak, że czyta się powoli i odpływa myślami przy tym (bo umysł po prostu się nudzi) i właśnie w takich przypadkach rozumiemy mniej. Jeżeli się czyta szybko, umysł dostaje więcej informacji do przetworzenia (po 1-2 minucie czytania przyzwyczajasz się do tempa) i nie ma czasu na pomyślenie chociaż przez chwilkę co zjem dzisiaj na obiad, albo czy dostałem może jakiegoś ważnego e-miala.

  4. Zapomniałem dopisać. Czyli gdy czytamy szybciej, czytamy podwójnie efektywnie :) Przynajmniej tak jest w moim przypadku.

Dodaj komentarz

Text formatting is available via select HTML.

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.