Wake N Shake – bezlitosny budzik dla iPhone’a

Są tacy, którzy budzą się bez budzika. Są tacy, którym wystarczą pierwsze dźwięki alarmu. Ale są też tacy, dla których zwykły budzik to za mało.

Z myślą o tych ostatnich powstała aplikacja Wake N Shake. To co ją wyróżnia na tle pozostałych aplikacji-budzików to wykorzystanie akcelerometru. Gdy zadzwoni alarm, to nie można go wyłączyć inaczej niż przez potrząsanie iPhonem. Potrząsać trzeba na tyle długo i energicznie, że każdy, nawet największy śpioch, zdąży się już rozbudzić. Dobrze to widać na powyższym filmiku.

Wake N Shake posiada jeszcze kilka innych funkcji, m.in.:
– możliwość ustawienia różnych alarmów w zależności od dnia tygodnia,
– opcję drzemki,
– kilkanaście różnych alarmów – mniej lub bardziej przyjemnych dla ucha,
– funkcję wyłączania muzyki po pewnym czasie (dla tych, którzy posłuchać muzyki przed snem),
– moduł społecznościowy, którego nie miałem okazji jeszcze przetestować.

Minus znalazłem jeden: istnieje duże ryzyko uszkodzenia iPhone’a, gdyby przypadkiem wypadł rano z ręki. :)

Program dostępny jest w cenie $1.99 w AppStore Wake N Shake Alarm Clock - Andres Canella.

PS. Dzisiaj można go pobrać za darmo.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na darmowy newsletter i poznaj m.in. 8 sposobów na więcej czasu w ciągu dnia.

komentarzy 17 to Wake N Shake – bezlitosny budzik dla iPhone’a

 1. Brzmi całkiem ciekawie. Na filmiku jest napisane, że appka jest również dostępna na Androida, ale nie mogę jej znaleźć w Google Play. Czy komuś się to udało?

 2. Hmm, tylko ja nie mam iPhone :)
  Używam standardowy dostępny w komórce …

  Czy to nie paranoja, że ludzie muszą uczyć się jakiś dziwnych ruchów przy wstawaniu,
  to może wejść „w krew” nawet jak już nie będzie iPhone i budzika do niego :)

 3. Haha, z iPhone’ami to ja bym uważała, bo mogą nie przetrwać w porównaniu do innych xD
  [nie czytaj, jesli zamierzasz używać takiego budzika jak wyżej] Nie wiem, jak to działa w iOS, ale w Androidzie budzik działający na tej samej zasadzie poskromic mozen zwyczajnie go zabijąc. Wchodzimy w aktualnie otwarte procesy i tyle. W Galaxy S wystarczy wcisnąć dłużej home i kliknąć ZAkończ przy tym nieszczesnym budziku, a potem mozna spać dalej. Jak widać, na mnie sie to niestety nie sprawdziło ;<

 4. No niestety ma opcję drzemki, co sprawia, że po prostu przestawiam go tak długo aż się wyśpię i machanie mi nie straszne :)

 5. na androida jest „darmowy budzik” – swietna apka. też aby wyłączyc trzeba potrzasnac lub rozwiązać zadanie matematyczne. bardzo dużo ustawień dzięki którym można go fajnie modyfikować.

 6. Niestety ta aplikacja wymaga jeszcze updateu. Jest to świetny pomysł i pobrałem jak tylko stała się darmowa, niestety już dziś się na niej zawiodłem – uwaga na wyłączanie iPhone’a przez zwyczajny przycisk u „sleep” – to anuluje alarm i wyświetli się on tylko jako zwykły komunikat. Dodatkowo co sprytniejsi wyłączą tą aplikację w inny sposób niż potrząsanie, a więc chyba u mnie się nie sprawdzi ;) (jeszcze)

  Polecam natomiast alternatywę, której nie sposób nijak wyłączyć jak tylko robić to co zapragnie ;)
  – Hounting Alarm.

  • Dziwne. Próbowałem wyłączyć przyciskiem „Wake/sleep” i faktycznie wyłączył aplikację, ale momentalnie włączył się alarm („bębenki”) i pojawił się komunikat „It’s time to shake your iPhone”, który nie chciał się wyłączyć. Dopiero ponowne uruchomienie aplikacji i potrząśnięcie telefonem wyłączyło alarm. Oczywiście można aplikację „ubić” ale wymaga to na tyle dużo logicznego myślenia, że człowiek zdąży się już obudzić – tak czy inaczej efekt zamierzony zostanie osiągnięty.

  • Możesz coś więcej o tym Hounting alarm powiedzieć? bo w Google nic nie ma na ten temat :c

 7. Myślę, że lepszym rozwiązaniem są takie w których trzeba coś rozwiązać by wyłączyć np. tabliczka mnożenia lub inne działania matematyczne.

  • Super byłoby coś, co naprawdę wymagałoby większych zasobów mózgu ;) Bo chyba już istnieją takie, które każą rozwiązywać proste mnożenia. A jakby walnąć jakiś układ równań…

 8. Jeżeli szukacie podobnego rozwiązania na platformę Androida to polecam Sleep as Android.

  Jest potrząsanie, jest zadanie matematyczne, są śpiące owieczki (trzeba znaleźć taką, która śpi i kliknąć), dodatkowo QR Code – czyli wyłączenie budzika po zeskanowaniu wybranego kodu QR :) Wystarczy powiesić w łazience lub kuchni i budzić się nie wyłączy o ile nie zeskanujemy.

  Dodatkowo jest wykorzystanie akcelerometra do rysowania wykresu snu – można sprawdzić ile śpimy głębokim snem lub ustawić „smart period” – budzenie w płytkiej fazie snu, zamiast przypadkiem w głębokiej.

 9. Miałem kiedyś podobną appkę – chyba nawet o wyższym poziomie trudności. Problem był tylko jeden – nauczyłem się przez sen ją oszukiwać i wyłączać bez potrząsania. Od tej pory używanie jej już nie miało sensu. :)

Dodaj komentarz

Text formatting is available via select HTML.

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.