Człowiek, który pomógł mi się wyciszyć w 10 minut

Niemal dokładnie rok temu opisywałem tutaj moje pierwsze nieudane „30-dniowe wyzwanie: Medytacja”. To, że mi wtedy nie wyszło nie oznacza, że się poddałem. Wręcz przeciwnie. Zacząłem szukać więcej informacji na temat medytacji i trafiłem na postać Andy’ego Puddicombe. Dzięki niemu poznałem medytację prowadzoną. Nie wiem czy to kwestia podejścia do tematu, ton głosu czy akcent, ale Andy przekonał mnie do siebie. Skorzystałem z darmowej części jego kursu „Take 10” bez większego problemu udało mi się przez 20 dni z rzędu poświęcić 10 minut na medytację prowadzoną.

Teraz kiedy wróciłem do tematu związanego z niepokojem i zobowiązaniami przypomniałem sobie o powyższej 10 minutowej prezentacji z konferencji TED, podczas której Andy Puddicombe opowiada o sile jaką daje chwila uważności każdego dnia. Myślę, że warto poznać te argumenty.

Nagranie pojawiło się w paździeniku, jednak zwlekałem z jego opublikowaniem, bo liczyłem, że pojawią się polskie napisy. Niestety jeszcze ich nie ma. Na szczęście Andy mówi bardzo wyraźnie, więc osoby ze słabszą znajomością angielskiego też powinny go zrozumieć.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na darmowy newsletter i poznaj m.in. 8 sposobów na więcej czasu w ciągu dnia.