Aplikacje ułatwiające 7-minutowy trening

W związku z dosyć poważną infekcją (prawie tydzień z gorączką i kolejne dwa z antybiotykiem) musiałem przerwać czerwcowe 30-dniowe wyzwanie: codzienne ćwiczenia fizyczne. Powoli jednak odzyskuję siły i ponownie wystartuję z codziennymi ćwiczeniami w lipcu. W międzyczasie chciałbym Ci przedstawić kilka aplikacji, które ułatwiły mi 7-minutowy trening. Mam nadzieję, że i Tobie pomogą.

Gdy zaczynałem ćwiczyć, to zauważyłem, że ciągłe kontrolowanie czasu i zerkanie na stoper jest strasznie dekoncentrujące. Zacząłem się rozglądać za jakąś prostą aplikacją, która by mnie w tym wyręczyła. Poniżej wrzuciłem kilka przykładowych dla iOS i Androida.

Aplikacje iOS dla iPhone’a i iPada:

7 Min Workout

7min-workout2

7 Min Workout to była pierwsza aplikacja, której zacząłem używać. Posiada dwie podstawowe funkcje: odliczanie czasu dla każdego ćwiczenia oraz dla przerw i powiadamianie głosem o rozpoczęciu i zakończeniu ćwiczenia. Minusem jest wyświetlana na dole reklama.

Dostępna w 7 Min Workout - William Wilson za darmo.

Workout (7 Minute Body Fitness Exercise)

7min-workout3
Workout (7 Minute Body Fitness Exercise) to aplikacja posiadająca dużo więcej możliwości. Oprócz odliczania czasu na ćwiczenia i przerwy można włączyć w tle melodyjkę (która działa na mnie bardzo pozytywnie). Dodatkowo jest możliwość ustawienia ilości powtórzeń dla całego zestawu ćwiczeń. Zatem ćwiczenia mogą trwać 7, 14 i 21 minut. Jest też opcja wymieszania kolejności poszczególnych ćwiczeń. Osobiście z niej nie korzystam, bo domyślna kolejność jest dla mnie odpowiednia.

Na uwagę zasługuje tu przede wszystkim „trener” albo „trenerka” czyli informacje głosowe. Oprócz informacji głosowej o rozpoczęciu i zakończeniu ćwiczenia jest też odliczanie 3, 2, 1, co pozwala na ćwiczenie bez spoglądania na telefon. Od czasu do czasu usłyszymy „Keep going” albo „Looking good”. Kolejna opcja to możliwość dodawania informacji o ćwiczeniach do kalendarza (na drugim zrzucie widać kiedy mnie dopadła infekcja).

Aplikacja obecnie kosztuje 0,89EUR i dostępna jest w Workout (7 Minute Body Fitness Exercise) - George Liang.

7 Minute Workout

7min-workout1

7 Minute Workout pobralem, bo spodobała mi się szata graficzna. Funkcjonalność ma identyczną jak 7 Min Workout. Brakuje mi jednak odliczania i zapisywania informacji o ćwiczeniach w kalendarzu.

Dostępna jest w 7 Minute Workout - Bytesize za darmo.

Lista aplikacji dla iPhone’ów i iPadów wspomagających 7-minutowy zestaw ćwiczeń powiększa się z dnia na dzień. Opisane przeze mnie stanowią jedynie przykład. Mi najbardziej odpowiada Workout (7 Minute Body Fitness Exercise). Możliwe, że są jeszcze lepsze. Jeżeli znasz takowe, to liczę że wrzucisz informację w komentarzu.

Aplikacje dla Androida:

Niestety nie posiadam urządzenia z Androidem i nie mogłem przetestować żadnej aplikacji. Nie mam też takich ładnych zrzutów ekranu. Ale mam przyjaciela, który również zaczął ćwiczyć i korzysta z telefonu z Androidem. Poprosiłem go, żeby mi podrzucił linki do tych, z których sam korzysta(ł). Oto one:

7min Full Workout

7 Minutes Workout

Obie aplikacje posiadają podstawową funkcjonalność i są darmowe.

Jeżeli masz telefon z Androidem i korzystasz z aplikacji wspomagającej 7-minutowy trening to napisz w komentarzu co to za aplikacja i dlaczego ją wybrałeś.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na darmowy newsletter i poznaj m.in. 8 sposobów na więcej czasu w ciągu dnia.

komentarzy 9 to Aplikacje ułatwiające 7-minutowy trening

  1. Ja używam aplikacji firmy Caynax: HIIT Pro: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.caynax.hiit.pro&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5jYXluYXguaGlpdC5wcm8iXQ..

    Nie jest co prawda dedykowana ściśle do przedstawionego „łorkałtu”, ale da się ustawić ilość rund, przerwy, czas – więc można powiedzieć, że się sprawdza.

  2. Kubo, sprawdź proszę linki do 2 programów na Androida wyżej, bo mi oba otwierają ten sam program…

  3. Polecam 1 Pomodoro 25 min pracy, a potem 7 minut ćwiczeń. Kilka takich cykli dziennie i są efekty :-)

  4. Jak najbardziej. Jest tylko mały problem jak odpalisz na telefonie – trzeba od czasu do czasu dotknąć ekranu, bo w przeciwnym razie się wygasi.

Dodaj komentarz

Text formatting is available via select HTML.

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.