Czy Ty też pozwalasz się okradać?

Wyobraź sobie, że stoisz na przystanku autobusowym, gdy nagle podchodzi do Ciebie dwóch smutnych panów w błyszczących strojach sportowych i jeden z nich mówi: „Wyskakuj z kasy!”. Nie masz większego wyboru, bo budowa ciała obu panów wskazuje na to, że łatwiej byłoby ich przeskoczyć niż obejść. Grzecznie oddajesz portfel.

Co czujesz? Jesteś wkurzony? Załamany? Bezsilny? Zły? Z pewnością niechciałbyś przeżyć tego ponownie.

A co robisz gdy ktoś nagle staje nad Twoim biurkiem i zaczyna niewinną pogawędkę o wszystkim i o niczym?

Jeżeli myślisz, że napiszę zaraz, że czas to pieniądz, to jesteś w błędzie.

Czas to nie pieniądz!

Skradzione pieniądze możesz odzyskać, a skradzionego czasu już nie. Wyobraź sobie, a najlepiej weź do ręki miarkę o długości jednego metra. Jeden metr, to 100 centymetrów. To tak jak 100 lat, których sobie życzymy z okazji urodzin.
Zaznacz na tej miarce swój aktualny wiek, tyle ile już masz za sobą. A teraz, w zależności od tego czy jesteś kobietą czy mężczyzną, zaznacz odpowiednio 79 lub 71. Te liczby to przeciętny wiek życia polaków. Niestety do setki dożywają nieliczni.

Zatem, ile życia masz już za sobą? 1/4? 1/3? a może więcej niż połowę? Nadal oburzasz sie, gdy ktoś kradnie pieniądze, ale gdy kradną TWÓJ CZAS, nie reagujesz? Przestań! Nie daj się okradać. Szkoda czasu. Twojego czasu!Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o złodziejach czasu i jednocześnie przyczynić się do rozwoju Produktywnie.pl kliknij w poniższy link.

Złodzieje czasu – Znajdź czas na wszystko eliminując siedmiu najpotężniejszych złodziei czasu.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na darmowy newsletter i poznaj m.in. 8 sposobów na więcej czasu w ciągu dnia.