Think – Koncentracja na Mac OSX

Wszystkim użytkownikom komputerów Apple, którzy mają problemy z koncentracją na wykonywanym zadaniu, z pewnością przypadnie do gustu mały programik – Think.

Zasada działania programu jest bardzo prosta: Tylko jedna aplikacja może przykuwać uwagę użytkownika. Cała reszta uruchomionych programów ma pozostać w tle, a konkretniej pod tłem. Think tworzy swoistą zasłonę, pod którą chowane są wszystkie aktualnie otwarte okna aplikacji. Użytkownik może wybrać tylko jedną aplikację, która będzie na wierzchu.

think-scr1

Takie rozwiązanie skutecznie niweluje rozpraszające działanie innych aplikacji, takich jak komunikator, czytnik RSS czy program pocztowy i pozwala się skupić na aktualnie realizowanym zadaniu.

#social Obsługa Think’a odbywa się przy pomocy niewielkiego panelu, składającego się z czterech przycisków (od lewej):

  • zamykanie,
  • zmiana koloru tła,
  • zmiana przeźroczystości tła,
  • panel wyboru aplikacji.

Po kliknięciu na przycisk wyboru aplikacji, pojawia się panel (podobny do tego wywoływanego skrótem Cmd+Tab) za pomocą którego ustawiamy aplikację, na której chcemy skupić naszą uwagę.

think-scr2

Domyślnie kolor tła (zasłony oddzielającej aktualnie wybrany program od pozostałych) jest czarny, ale w każdej chwili można go zmienić na inny, korzystając ze standardowej systemowej palety kolorów.

think-scr3

Program działa tylko pod Mac OSX, jest darmowy i można go pobrać tutaj.

Zobacz też: Zabójcza Koncentracja

Komentarze oczywiście mile widziane.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na darmowy newsletter i poznaj m.in. 8 sposobów na więcej czasu w ciągu dnia.