Jak uzyskać prawie 20GB miejsca w Dropboxie za darmo

Domyślnie każdy nowy użytkownik Dropboxa otrzymuje za darmo 2 GB przestrzeni do wykorzystania. W dzisiejszych czasach nie jest to dużo, dlatego dla bardziej wymagających przygotowane zostały odpłatne pakiety 50 GB i 100 GB w cenie odpowiednio $99 i $199 rocznie.

Na szczęście jest też kilka sposobów na zwiększenie przestrzeni bez wydawania pieniędzy. Chcesz wiedzieć jak powiększyć swój Dropbox z 2GB do prawie 20 GB?

Oto kilka sposobów, które w sumie powiększą twoje konto Dropbox do prawie 20 GB.

 • Jeżeli jeszcze nie masz konta, to załóż je poprzez link polecający (taki link znajdziesz w artykule Jak Dropbox ułatwi Ci pracę). W ten sposób otrzymasz dodatkowo 250 MB.
 • Wypełnij zadania z zakładki „get started” a otrzymasz kolejne 250 MB.
 • Wejdź na stronę www.dropbox.com/free i wypełnij 4 zadania tam umieszczone a zarobisz dodatkowo 768 MB
 • Wejdź na stronę www.dropbox.com/referrals i polecaj zakładanie konta swoim znajomym. Dostaniesz 25o MB za każdego znajomego, który założy konto i zainstaluje sobie aplikację Dropbox na komputerze. Maksymalnie możesz zyskać 8 GB za 32 poleconych.
 • Jeżeli jesteś studentem albo wykładowcą (konkretnie chodzi oto, żebyś miał adres e-mail w domenie .edu lub .edu.pl) to wystarczy, że zarejestrujesz swoje konto na stronie www.dropbox.com/edu i za każde polecenie otrzymasz nie 250 MB a 500 MB. W ten sposób maksymalnie zarobisz 16GB.

Sumując wszystkie powyższe metody możesz zarobić: 2 GB + 250 MB (konto z polecenia) + 250 MB (zadania „Get Started) + 768 MB (zadania z zakładki „free”) + 16 GB  (32 poleconych i konto .edu) = 19 GB i 268 MB za darmo!

Znasz jakiś inny sposób na darmowe powiększenie przestrzeni w Drobpoxie? Podziel się nim w komentarzach poniżej.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na darmowy newsletter i poznaj m.in. 8 sposobów na więcej czasu w ciągu dnia.

komentarzy 17 to Jak uzyskać prawie 20GB miejsca w Dropboxie za darmo

 1. Dzięki!

 2. j.w, dzięki za informacje,
  z dropboxa korzystam odkąd zabrałem się za pracę dyplomową, w zasadzie poza tym że jest zainstalowany nic z nim nie trzeba robić i to jest plusem :-)

  dzięki w/w zabiegom można więcej informacji tam wrzucić, yeah!

 3. Rewelacyjna porada. Wykonałem wszystkie czynności, które mogłem. Dropbox służy mi jako kanał wymiany fotografii między moimi znajomymi, z którymi prowadzę kilka projektów. Kłaniam się.

 4. Najlepszy sposób to po prostu kupienie planu z większą przestrzenią. Trzeba się nauczyć, że niektóre rzeczy są warte zapłacenia, a nie kombinować w polskim stylu jak tu wyciułać darmowe megabajty za darmo :)

 5. @mino, jeśli to co oferuje dropbox ci wystarcza, to czemu się nie zabezpieczyć w kolejne kilkaset mega :) ?

 6. Fajne! Szkoda tylko, ze Dropboxa można mieć w wersji desktopowej tylko na jednym loginie na jednym komputerze. Założyłam sobie konto studenckie korzystając z mojego uczelnianego maila, ale wciąz w wersji desktopowej (najwygodniejszej dla mnie) moge miec tylko jednego dropsa na raz :)

  • Jakub Ujejski 06.05.2011 at 14:34

   Nie musiałaś zakładać osobnego konta dla uczelnianego adresu. Wystarczyło podanie adresu w domenie .edu dla aktualnego konta.

 7. Polecam inny sposób uzyskania dodatkowej przestrzeni dyskowej(25G):

  http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Dysk_online_SkyDrive_25_GB_w_komputerze-3171/strona/10594.html

  Pozdrawiam

 8. Co się dzieje, że tak długo nowego wpisu nie ma? :(

 9. Witam, jeśli ktoś chce dostawać za refferala 512MB zamiast 256MB to może to osiągnąć weryfikując swój adres e mail na stronie dropbox.com/edu jako studencki (w domenie .edu). Pomogę to zrobić. Zainteresowani mogą pisać do mnie na dropbox@rymed.edu.pl

 10. My mamy 20GB dokładnie. Nie pamietam kroków do osiągnięcia takiej ilości

 11. chciałbym zwórcić uwagę na ostatnie zmiany w licencji dropboxa
  Polecam do poczytania : http://osnews.pl/dropbox-staje-sie-wspolwlascicielem-naszych-danych/
  Dlatego lepszy jest skydrive

  • Jakub Ujejski 07.07.2011 at 12:00

   Ze względu na wiele nieporozumień w związku z nową licencją na blogu Dropbox pojawiło się wyjaśnienie:
   http://blog.dropbox.com/?p=867

   Dropbox NIE staje się współwłaścicielem, a licencja gwarantuje im jedynie prawo do zarządzania plikami koniczne do świadczenia samej usługi.

   Czy lepszy jest skydrive? Nie wiem, bo nigdy nie korzystałem.

 12. Witam
  No ale i tak przy skydrive wypada blado z kilku faktów :
  1) więcej przestrzeni ( skydrive oferuje 25 gb )
  2) mając login do skydriva mamy jeszcze dodatkowe usługi ( Office Web Apps – gdzie możemy edytować wrzucone dokumenty, hotmail, blogi )
  3) wysharować dane grupie – nie wiem jak to jest rozwiązane w dropboxie ale jak dla mnie rewalacja
  4) Aby się dostać do zasobów nie musimy niczego instalować na komputerze. Jest to plus kiedy do zasobów musimy dostać się via telefon, komputer typu kiosk, lub z dowolnej platformy posiadającą przeglądarkę internetową

 13. Dropbox swoje, ale jest ciekawsza alternatywa MINUS –

  http://min.us/rVaCbcR

  Zyskujemy na starcie 10 GB po czym przez linki referencyjne rozszerzamy do, UWAGA, aż do 50 GB! (każdy zaproszony użytkownik to dodatkowy 1GB pojemności).

  Fajne nie :) aha 2 GB na jeden plik, jeszcze ciekawiej.

  Należy dodać iż minus posiada fajne programy dla wszystkich systemów desktop oraz mobilnych do zarządzania, udostępniania i czegokolwiek tylko chcemy w tym serwisie (nie musimy logować się na stronę).

 14. Jest ciekawsza alternatywa od Dropboxa znacznie bardziej pojemna i całkowicie darmowa

  Rejestracja pod tym adresem:
  http://min.us/rbm3X9GT

  Zyskujemy na starcie 10 GB po czym przez linki referencyjne rozszerzamy do, UWAGA, aż do 50 GB! (każdy zaproszony użytkownik to dodatkowy 1GB pojemności).

  Upload 2 GB na jeden plik, jeszcze ciekawiej.

  Należy dodać iż minus posiada fajne programy dla wszystkich systemów desktop oraz mobilnych do zarządzania(Android,Linux Windows, udostępniania i czegokolwiek tylko chcemy w tym serwisie (nie musimy logować się na stronę).

 15. Antek niestety podał nieprawdziwą informację.

  Maksymalna wielkość pliku, jaką można umieścić w min.us to żałosne 30 Mb.

Dodaj komentarz

Text formatting is available via select HTML.

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.