Wyślij e-mail w przyszłość do samego siebie

Po opublikowaniu 6 prostych rad dla zapominalskich przypomniałem sobie o jeszcze jednym sposobie – wysłaniu wiadomości e-mail do samego siebie ale z przyszłości.

Jeżeli często korespondujesz i dużo czasu spędzasz w programie pocztowym to sposób, który Ci przedstawię może bardzo ułatwić Ci życie.

Idea jest taka:

Chcesz o czymś pamiętać ale dopiero za kilka dni. Piszesz e-mail zawierający tę informację i wysyłasz…
Gdy minie już te kilka dni, sprawdzasz pocztę i w skrzynce pojawia się napisany przez Ciebie e-mail.

Taką właśnie funkcjonalność (i nie tylko) oferuje serwis followup.cc.

Jak wysłać e-mail do samego siebie i odebrać go za jakiś czas?

Rozwiązanie jest bardzo proste. Wystarczy podstawowa znajomość języka angielskiego (a tak naprawdę to tylko kilka słów).

Po utworzeniu wiadomości z notatką do siebie należy go wysłać na specjalny adres e-mail. Adres ten wygląda tak:

[ilość][słowo kluczowe]@followup.cc

Gdzie [ilość] to konkretna liczba, a [słowo kluczowe] charakteryzuje przedział czasowy:

mi = minutes, h = hours, d = days, w = weeks, mo = months, y = years

Można stosować zarówno formę skróconą jak i pełną.

Jakie masz możliwości? Dowolne. Gdy chcesz otrzymać e-mail za 3 dni i 4 godziny, to wysyłasz go na adres 3d4h@followup.cc. Jeżeli chcesz go dostać za 2 miesiące i 4 dni to: 2months-4days@followup.cc.

Serwis pozwala również na wykorzystanie dat bezwzględnych. Dzięki temu możesz wysłać e-mail, który zostanie Ci odesłany, powiedzmy 20 czerwca o 10 rano. Wystarczy, że wyślesz go na adres jun20-10am@followup.cc

Wysyłasz do kogoś e-mail i chcesz przypomnienie?

Oprócz notatek do siebie serwis followup.cc można wykorzystać jako mechanizm przypominający o tym, że ktoś miał odpowiedzieć na Twój e-mail.

Wysyłasz e-mail do kolegi z prośbą o odpowiedź na jakieś pytanie. Kolega nie odpisuje od razu, bo jest zajęty. Później dostaje masę nowych e-maili i zapomina o odpowiedzi na Twoje pytanie. Mija kilka dni i w końcu Ty też zapominasz, żeby mu przypomnieć. Temat umiera…

Są dwa sposoby poradzenia sobie z tym problemem za pomocą followup.cc:

  1. Wysyłając e-mail do kolegi dołączasz adres 1w@followup.cc w polu DW (CC). Po tygodniu (lub dowolnym innym przedziale czasowym) oboje otrzymujecie przypomnienie o odpowiedzi.
  2. Jeżeli e-mail wysyłasz do klienta i nie chcesz mu wysyłać automatycznego przypomnienia to wystarczy, ze dodasz adres @followup.cc w polu UDW (BCC). W tym przypadku przypomnienie otrzymuje tyko nadawca.

NudgeMail i FollowUpThen – alternatywy dla followup.cc

Opisany przeze mnie serwis nie jedynym takim rozwiązaniem na rynku. Wybrałem go bez specjalnych preferencji. FollowUpThen ma bardzo zbliżoną funkcjonalność, a różnica polega na tym, że można go używać bez rejestracji. NudgeMailrównież nie wymaga rejestracji i posiada bardzo rozbudowaną listę komend.

Każdy z powyższych serwisów albo jest darmowy albo przynajmniej ma wersję darmową (followup.cc w wersji darmowej ma ograniczenie do 30 powiadomień/miesiąc). Zasadę działania mają niemal identyczną dlatego, jeżeli jesteś zainteresowany przypomnieniami tego typu, sprawdź każdy z nich. Wybierz ten, który będzie dla Ciebie najwygodniejszy w użyciu.

Nie znalazłem jednak takiego rozwiązania w języku polskim. Jeżeli znasz tego typu serwis, ale obsługujący język polski to daj znać w komentarzu! Może warto byłoby coś takiego stworzyć?

Jak Ty radzisz sobie z pilnowaniem odpowiedzi, na które czekasz? Podoba Ci się wysyłanie tego tylu wiadomości do siebie?

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na darmowy newsletter i poznaj m.in. 8 sposobów na więcej czasu w ciągu dnia.