TeuxDeux – prosty menedżer zadań

Jeden z czytelników (dzięki Robert) podesłał mi link do TeuxDeux. Jest to prosta i przejrzysta aplikacja o bardzo minimalistycznym wyglądzie służąca do zarządzania codziennymi listami zadań.

Dostęp do list zadań możliwy jest na dwa sposoby:

  • przez dowolną przeglądarkę internetową,
  • przy wykorzystaniu dedykowanej aplikacji dla iPhone’a.

Aby rozpocząć korzystanie z TeuxDeux wystarczy założyć sobie darmowe konto na stronie teuxteux.com (aplikacja dla iPhone’a jest płatna).

Po zalogowaniu pojawia się czerwono-czarno-biały interfejs. Brak jakichkolwiek reklam czy zbędnych grafik.

Widok tygodnia

Pięć kolumn. Każda zatytułowana kolejnym dniem tygodnia oraz dokładną datą.

Domyślnie po zalogowaniu, niezależnie od tego czy dziś jest wtorek czy piątek widać dni od poniedziałku do piątku. Aktualny dzień oznaczony jest kolorem czerwonym.

Dzienne listy zadań

Każda lista ma pole wprowadzania i edycji danych. Żeby dodać nowe zadanie, wystarczy je wpisać w to pole zatwierdzić enterem.

Każde dodane w ten sposób zadanie pojawia się na liście pod spodem. Jeżeli coś z tej listy wykonasz, kliknij a zadanie zostanie przekreślone. Równie dobrze możesz usunąć takie zadanie klikając w krzyżyk obok niego.

Jeżeli opis jakiegoś zadania jest za długi to obok niego pojawi się wielokropek. Po najechaniu na niego kursorem wyświetla się opis w całości (obrazek poniżej).

W bardzo intuicyjny sposób można sortować elementy na listach. Wystarczy najechać kursorem na dane zadanie i przeciągnąć je w dowolne miejsce na liście. Przenoszenie nie ogranicza się tylko do listy w danym dniu, możesz je przenosić też na poszczególne dni tygodnia.

W każdej chwili możesz zmienić dodane wcześniej zadania. Żeby to zrobić wystarczy, że przeciągniesz zadanie nad pole edycji.

Jeżeli danego dnia nie oznaczyłeś jakiegoś zadania jako wykonane to zostanie ono automatycznie przeniesione na kolejny dzień. Duża zaleta w porównaniu do papierowych terminarzy.

Podróż w czasie

Najeżdżając kursorem na strzałki po lewej lub po prawej stronie widoku tygodnia masz możliwość przejrzenia kolejnych dni na trzy sposoby: – kliknięcie na pojedynczą strzałkę przesuwa widok o jeden dzień, – kliknięcie na podwójną strzałkę przesuwa widok o 5 dni, – kliknięcie na miniaturkę kalendarza pozwala wybrać dowolną datę, do której chcesz się przenieść.

Kiedyś

Pod widokiem tygodnia znajduje się lista Someday (Kiedyś), gdzie możesz dodać zadania bez sprecyzowanego terminu wykonania. Dodawania, sortowanie i edycja odbywa się tak samo jak w przypadku zadań przypisanych do danego dnia.

Drukowanie

Autorzy TeuxDeux pomyśleli też o użytkownikach, którzy chcą sobie swoje listy wydrukować. Widok wydruku jest równie przejrzysty i czytelny co ten w oknie przeglądarki

Ustawienia

Jak na tak prostą aplikację przystało konfigurować można tylko to co konieczne. W każdej chwili możesz zmienić nazwę użytkownika, adres e-mail i hasło.

Masz też możliwość ustawienia strefy czasowej oraz dwóch widoków: szerokiego i wąskiego. Różnica polega na tym, że widok wąski ma minimalną szerokość kolumn a widok szeroki dopasowuje się do szerokości okna przeglądarki.

Ostatnia możliwość udostępniona w zakładce “Ustawienia” to usuniecie konta.

Ładnie, minimalistycznie, prosto, intuicyjnie

Jeżeli szukasz prostego narzędzia, które umożliwi Ci tworzenie dziennych list zadań w bardzo intuicyjny sposób, niezależnie od komputera, to TeuxDeux się do tego świetnie nadaje. Aplikacja jest tak prosta, że chyba prostsza być nie może. Jednocześnie jest bardzo wygodna.

Oczywiście w porównaniu do innych programów służących do zarządzania zadaniami brakuje jej wielu funkcji i możliwości, ale właśnie ten minimalistyczny charakter sprawia, że jest godna uwagi.

Jak zwykle zapraszam Cię do wyrażenia opinii o TeuxDeux w komentarzach poniżej. Napisz co myślisz o tej aplikacji.

 

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na darmowy newsletter i poznaj m.in. 8 sposobów na więcej czasu w ciągu dnia.