10 najpopularniejszych artykułów na 2. urodziny Produktywnie

Ależ ten czas leci. Mam za sobą już ponad 5 lat blogowania, z czego 2 piszę przede wszystkim o efektywności, zarządzaniu czasem i organizacji własnej pracy. Tak, tak… Produktywnie ma już dwa lata :)

Zamiast się rozpisywać o statystykach i wspominać, co się w moim życiu wydarzyło przez ostatnie 12 miesięcy, przygotowałem dla Ciebie zestawienie 10 najpopularniejszych artykułów z drugiego roku istnienia Produktywnie.

10 najpopularniejszych artykułów z drugiego roku istnienia Produktywnie

Przez ostatni rok napisałem 75 artykułów, z czego wybrałem 10 cieszących się największą popularnością. Przy wyborze zwracałem uwagę przede wszystkim ilość poleceń (lajków, twitnięć czy plusów) w serwisach społecznościowych oraz na komentarze. Kolejność jest chronologiczna.

 1. Dlaczego tak chętnie i niemal odruchowo klikamy w ikonkę programu pocztowego, w czasie, gdy powinniśmy robić coś innego? Odpowiedź znajdziesz w artykule Produktywni nie jedzą pianki
 2. Sprawdź czy jesteś sową (nocnym Markiem) i dobrze Ci się pracuje w nocy, czy może to tylko efekt odkładania wszystkiego na później. Prokrastynacja i wczesne wstawanie
 3. Dla wielu z nas sprawdzenie poczty, to pierwsza czynność jaką wykonujemy po przyjściu do pracy. Niektórzy sprawdzają swoje skrzynki zaraz po przebudzeniu. Zdecydowanie odradzam takie podejście. O wiele lepiej zająć się czymś innym zanim sprawdzisz pocztę.
 4. Zastanawiasz się czy wystarczy Ci tylko papierowy terminarz, czy może powinieneś skorzystać z czegoś bardziej zaawansowanego? Przeczytaj: Jak wybrać i dlaczego warto korzystać z narzędzi do zarządzania czasem?
 5. Chcesz osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty przy minimalnym nakładzie czasu na poprawę swojej efektywności? Specjalnie dla Ciebie: Technika Pomodoro – najprostsza metoda zarządzania czasem
 6. Nic dodać, nic ująć. 10 sposobów, jak ograniczyć stres i uprościć sobie życie
 7. Drobna zmiana w sposobie postrzegania codziennych zadań, która znacząco wpływa na ich realizację. Najprostszy sposób na walkę z odwlekaniem
 8. Jedno z pierwszych moich wyzwań, które zaowocowało bardzo ciekawymi przemyśleniami. 30-dniowe wyzwanie: Piszę 750 słów dziennie
 9. Pytanie, które warto sobie zadać zwłaszcza w okresie podsumowań i planów na nadchodzący rok: Po co Ci ten czas?
 10. Tak jak w biurze czasem warto zamknąć drzwi i odciąć się od otoczenia, tak w Internecie też warto sobie zrobić przerwę. 30-dniowe wyzwanie: Miesiąc bez serwisów społecznościowych

Dziękuję

Dziękuję Ci za komentarze i pytania. Zależy mi na dyskusji i rozwiązywaniu realnych problemów a nie na pisaniu dla samego pisania. Dziękuję również za to, że polecasz artykuły Twoim znajomym. W ten sposób dowiaduję się o czym i w jaki sposób powinienem pisać w przyszłości.

Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać ze strony „Zapytaj” jeżeli masz do rozwiązania jakiś problem związany z tematyką tego serwisu.

PS. Komentarze, jak zwykle, są do Twojej dyspozycji ;)

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na darmowy newsletter i poznaj m.in. 8 sposobów na więcej czasu w ciągu dnia.

komentarzy 8 to 10 najpopularniejszych artykułów na 2. urodziny Produktywnie

 1. Zaglądam tu codziennie mniej więcej od września, przeczytałem chyba większość materiałów, część wcieliłem w swoje życie, kolejne mam w planach. Najtrudniej przemóc się z wczesnym wstawianiem, ale cóż, taka natura ludzka. Życzę kolejnych lat owocnych artykułów i masy pomysłów. :)

 2. Ja tu czytam sobie artykuly praktycznie od poczatku istnienia tego bloga :) Pamietam nawet jak sie z opoznieniem pisales o pierwszym roku istnienia blogu, atu juz drugi rok stuknal. Alez ten czas leci :))

 3. Gratulacje, nie każdy dochodzi do 2 rocznicy prowadzenia bloga :)

  Patrząc na Twoje statystyki z pierwszego roku działalności po prostu padłem. Nie wiem, czy taka jest norma wśród bloggerów, ale zazdroszczę. 800 fanów i 40 tysięcy odwiedzin to konkretne wyniki :)

  Jest jakieś miejsce, w którym dzielisz się wiedzą na temat tego, jak osiągnąłeś te wyniki?

  Pozdrawiam i życzę powodzenia!

 4. Również gratuluję! Choć jestem czytelniczką Twojego bloga od dłuższego czasu, to nie wszystkie wpisy z tych 10 czytałam. No, ale teraz nadrobiłam zaległości.
  Teraz do 3 urodzin!

  Pozdrawiam:)

 5. Moje gratulacje! też często to zaglądam , choć ostatnio mniej komentuję ;)
  Pozdrawiam serdecznie!

 6. Gratuluję, życzę wytrwałości, głowy pełnej pomysłów i lekkiego pióra!
  Czytam bloga od jakiegoś czasu i bardzo mnie inspiruje! Na razie podjęłam się pisania 750 słów dziennie, a technika pomodoro sprawiła, że w końcu bezboleśnie idzie mi pisanie pracy dyplomowej :). Dziękuję za to!

 7. Dziękuję Wam za miłe słowa. Po przeczytaniu takich komentarzy aż chce się pisać :)

 8. No to sto lat :)

  PS
  Ciekawe, czy za 100 lat gdy ludzie będą czytać tego bloga, to czy nadal będą mieć te same problemy co w dzisiejszych czasach?
  Hmmm, tylko kto za 100 lat będzie pisał tego bloga?

Dodaj komentarz

Text formatting is available via select HTML.

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.