Jak zmusić się do wstania rano z łóżka?

Budziki to bardzo przydatne urządzenia, mają jednak poważną wadę. Służą do budzenia, ale nic poza tym. Może w przyszłości powstanie taki budzik, który po obudzeniu postawi na nogi, umyje, ubierze i wywoła na twarzy budzonego uśmiech. Wtedy poniższe porady stracą na znaczeniu.

O ile mi wiadomo takie urządzenie jeszcze nie istnieje (a przynajmniej nie jest produkowane na masową skalę), dlatego zapraszam Cię do zapoznania się z domowymi sposobami na skuteczne wstawanie.

  • Wyłącz „drzemkę”! Gdy wyłączysz drzemkę to rano będziesz miał świadomość, że nie będzie drugiej pobudki i jak położysz się na „jeszcze 5 min” to możesz zaspać. To pierwsza i najważniejsza rzecz, którą trzeba zrobić gdy chce się faktycznie wstać rano. #social
  • Postaw budzik na drugim końcu pokoju. Zmusi Cię to do wyjścia z łóżka w celu wyłączenia alarmu. Potem musisz tylko pamiętać o tym, żeby nie wracać do łóżka. Najlepiej idź od razu do łazienki. Pamiętaj, że dużo łatwiej jest nie wracać do łóżka niż z niego wyjść.
  • Kup budzik z nieznośnym alarmem. Włączenie przyjemnej muzyczki może mieć odwrotny do zamierzonego skutek. Natomiast zastosowanie dźwięku, który jest głośny i nieznośny zmusi Cię do wyłączenia budzika a tym samym do wyjścia z łóżka.
  • Współlokator, rodzina też motywują do wstania. Gdy dzwoni mój budzik (a jest dość głośny) to zrywam się z łóżka jak najszybciej, żeby… nie obudzić mojej drugiej połówki :) Myśl o tym jaka byłaby zła, gdyby ją mój budzik obudził przebija tą o zignorowaniu alarmu choćby przez chwilę.
  • Umów się z kimś kto wstaje o tej porze co Ty, że do niego zadzwonisz i powiesz mu cześć. Zwykle nie chcemy wyjść na gołosłownych więc taka umowa powinna podziałać. Oczywiście warunkiem koniecznym jest to, żeby twój telefon znajdował się poza sypialnią.
  • Uświadom sobie ile tracisz czasu. Codzienne przesypianie „jeszcze 5 min” (co tak naprawdę zajmuje pół godziny) sprawia, że rocznie tracisz na to 182,5 godz. czyli ponad tydzień czasu! Ani się wtedy nie wyśpisz, ani nie poświęcisz go na produktywne działanie.

Masz swój skuteczny sposób na wstanie z łóżka rano?

Podziel się tym sposobem z innymi. Komentarze oczywiście do dyspozycji.

Podobne wpisy:

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się na darmowy newsletter i poznaj m.in. 8 sposobów na więcej czasu w ciągu dnia.